Bube Trče 2026
Kamp 12.6.26
Petak i sve konotacije i notacije u vezi njega. Prekrasan dan. Dobar partner a šuma šumovita. Tiha i jadna. Prvo je bio snijegolom a sad i vjetrolom. Od mojih 65 pa i više godina, oči ne vidješe takav lom. Kao Tunguska. Ne samo usamljena drva nego i šuma nije spremna na promjenu klime. Sve češći orkanski vjetrovi kao da smo tropi. Polako ali sigurno čovjek radi u korist vlastite štete. Najveća štetočina na majci Zemlji. Svejedno me priroda prigrlila i darovali mi mir i ugodan događaj.
Prvo sam našao Judino uho. To je bomba svega i svačega. Zanimljivo, ima više proteina od mesa. Umjesto silnih farmi junetine, svinjetine, razne peradi a koje proizvode ogromne količine stakleničkih plinova, proizvoditi Jude....Dalje nalazim redom vrganji. Vrganji, sve poznato. Našao i žuti kruh ili šumsko pile. Blizu kile. Na povratku iz kampa, posebno zadovoljstvo. našao izumirajuću travu, Majčine suze. Imam doma dva busena ali nisu cvali? Prošle godine da. Otac bio sirotinja. Kao bistrički bogec, sve su im uzeli. Nezaposlen, prognanjan od UDBE, mamu je zaprosio tom travom. Taj buket je mama sačuvala, kao i ja. Subotom sam službujući glavni kuhar. Pohano pile /šumsko/ i vrganji sa jajcima. Ostalo blanširano i sušeni vrganji. Za ručak se natrpalo troje sa šumskim proteinima, domaća salata + tekućica. Pajdaš pop mi poslao Misnog traminca. Za proslava svetog Tonča. Kojem sam se i ja utjecao u Padovi. Dva sata kružio sam oko katedrale i molio da mi podari bilokaciju. Mogao bi onda biti na dvije trke istovremeno. Zaboravio sam, još sam nešto donio iz šume. Klopca. Njuška nije jer ima snažnu ogrlicu. Nedjelja na BUBE- na najdužu rijeku HR, Bednju.Noga dobiva prekrasnu žuto zelenu boju. Triatlon Ljubljana 2026
U Ljubljani je održano 07.06. cjelodnevno triatlonsko natjecanje. Počelo je u 9 h a završilo sa proglašenjem u 17 h. Za sve kategorije, određene sprinterske discipline prema kategorijama. Slovenci su na toj priredbi imali državno prvenstvo od osnovaca, studenata, trku za individualce bez licence, seniori sa triatlonskom licencom i bodovnu trku za europski kup, Alpe Adria triatlon cup. Za seniore je bio supersprint sa limitom od 55 minuta. Plivalo se u gradskom sportskom centru, bicikl vozio po gradskim ulicama sa mnogo opasnih zavoja, 6 pod kutem od 90 stupnjeva i trčalo se u samom sportskom centru. Vrijeme idealno, sunčano 25 celzijusa i voda 17.
Za Triatlon klub Varaždin nastupio je Zvonimir Tumpić u kategoriji M80 i ja kao nesretnik koji je prije 4 dana sletio sa bica. Lateralac natučen a noga od koljena do kuka oguljena. Istu ozljedu ima i kolega Exner /HSV/ koji se ove godine oprostio od osvajanja AATcupa jer ga doktor uvjerio da mora 4 tjedna pauzirati. Sad je kup Trojarov. Ali Exner nije bio doma nego je došao u Ljubljanu i bio mi najglasniji navijač. Nisu ni Slovenke bile loše u navijanju. Zvonimir je bio medijska zvijezda kao najstariji učesnik, postignuto vrijeme 1:05:58. Sa austrijskom licencom ja sam branio boje HSV-a u kategorija M75- /52:32/, bio sam bolji od državnog prvaka Slovenije Kogovšeka 54:19 /ima 7 Ironmana, nastupa u kategoriji M70 / i još trojice mladića. Za ovaj puta napravio sam izuzetak i na postolju sam bio u originalnom CRO dresu iz Moskve 2018 g. Četvoro je nastupilo iz Hrvatske, Kuiš, Tumpić, Splićanin i ja. Za HSV -Matzka, Kolle, Oberluggauer i ja. Petoljetka
Naše posrtanje. Sve što se čulo ovih dana ja sam davno označio, naznačio i objasnio.
Povod eseju je premijer. Rekao da je Vlada zadužena za sve u upravljanju državom. Prvi puta da se jasno odredio i posredno priznao da je krivac. U vezi antiinflacijskog paketa mjera. Oluja. Svi koji se imalo razumiju u ekonomiju su ga popljuvali. Dakle to je uradak, zbrda zdola. Za taj paket mene zanima analitika inflacije a ne isprazna demagogija da je za nju krivac vanjski faktor i onda je dodao da ima i nešto " našega". Treba egzaktno odrediti koliko je čija ili kako ju zovu Plenkovićeva. Bez stručne analike, to je Goli ku.../kufer/. Jedino je korisno, udar na sivu i crnu ekonomiju. A to su trebali davno sankcionirati. Primjer. Poslije svake turističke sezone kupuju se stanovi u ZG po 4000 €/ m2. Inspekcije, Porezna i Vlada bile su slijepe. Evo moje prognoze. Ako će ostati ovaj način upravljanja nikad neće inflacija pasti ispod 3%. To je nemoguća misija jer je javna potrošnja rasla 3,5 puta više nego inflacija. Tu makroekonomsku neravnotežu nesposobna "ekipa" ne kuži. Kad mene žena u pola noći raspali po rebrima. Ja dreknem, poješću Vladu za doručak. Tragično da ne vide rješenje. Bio je ogroman priliv bespovratnih sredstava i povoljnih kredita iz EU. Nikad veće doznake od onih koje je otjerale politike Vlade. Hvali se najmanjom nezaposlenošću a prešućuje da je otjerao 400 000 mladih i obrazovanih. EU je dobila gotove stručnjake koje je Lijepa Naša othranila i zaškolala. Za njih NIKAD NITKO nije zatražio regresno PRAVO. Što je trebalo napraviti sa prekomjernim granatiranjem ulaznih sredstava. Trebalo ih je "neutralizirati". Kako. Nisam plaćen da učim doktore nauka. Zato inflacija divlja. Javna potrošnja i osobna u BDP-u i još ekonomski nelogična povećanje plaće da se dobiju izbori. Sad su donijeli paket "zdravo seljački" da inflacije pojede potrošnju. Nažalost inflacije će bogate učiniti još bogatijima a sirotinju još siromašnijom. Ali zato na svaki nastup pred mikrofonom hvalisanje. Kaže da jedino nama i Luxeburgu pala inflacija. A Savić, najpoznatiji ekonomista u HR i savjetnik, da je "drastično" pala. Manemoj, evo ti drastično. Inflacija Luxu je 2,3% a per capita 150 000 $. Naša inflacija 5,2%, p.c. 30 000 $. Neka sad mudrijaši objasne tu neravnotežu. Uzimaju podatke koji im idu u lažne argumente. Evo im "drastične" činjenice. Da bi se uspoređivali sa Luxom onda bi oni imali inflaciju od 10,6%. Kaže da pala inflacija jer su donijeli taj Paket. Kako to ? Ovakvu glupost nisam još čuo. Retrogradno utjecali na inflaciju !! Hiii,hi. Nažalost ja više nisam voljan držati seminare u Maloj školi o ekonomiji. A što je" drastično". EU komisija podijelila packe o kojima ni riječi u medijima ni na presicama. To što je Komisija vidi ja sam im otvorio oči prije par godina. Što je još drastično. Trećina građana živi u siromaštvu. U čemu se Vlada brine za njih. Na tu mučnu temu i primjedbu ima i EU Komisija. I još dodala 4. Smanjiti javnu potrošnju a povećati učinkovitost ulaganja. Manje nerazumnih ulaganja, kao fasade i bic staze.... Već blesavo naricanje, nema reformi. Što je još drastično". Već je počela groznica turizma. Koliko će se zaraditi. O industriji ništa. Kad je i nema. U BDP-u ima je ogromnih 10% a turizam 20%.? Aleluja drastično. Zašto naslov Petoljetka. Prva 1947-1951. Industrijalizacija. elektrifikacija i promet. Autoput ZG-BG /46-50/ se betonirao i gradila pruga Brčko- Banović 92 km. Gradnja počela 1 APRILA 1946 a u Studenom prošao prvi vlak. Pruga Šamac Sarajevo /242 km/ počela 1947 g. i završila za 8 mj.. Plenković drastično o industriji i o prugama. Rekonstrukcija pruge od Dugog Sela do Križevaca /40km/ počela je 2015. godine i trebala bi se završiti 2026. godine.Max brzina 160 km/h. Umjesto Luxa malo o Čajni. Nije Čajna šiping. Nego vlakovi kod njih voze 340 km /h. Pekingom već 15 g vozi autonomni taxi. Autoputom Peking Tijencin /150 km/ 3 godine voze autonomni šleperi. Drastična Petoljetka. Da i ja ne pljujem. Može proći taj bezvezni paket uz jedan uvjet a to je da se poveća produktivnost.Tu ću stati jer ja nisam plaćen da rješavam državne financije. Za to imamo premijera, savjetnika i ministra dr. financija. Da malo isperem gorak osjećaj u ustima eto još "drastične Petoljetke". Elektrifikacija. Ne iz 1947. Ovih dana. Slovenija proizvodi 3x više solarne struje nego HR, Po površini 2x manja i ima 2x manje stanovnika. Per capita, skoro duplo od HR. Prevedeno u "drastično". Četiri puta ima uspješniju Petoljetku. Odoh ja na triatlon u Ljubljanu. Vatrogasna trka Imbriovec 2026
Uvertira za subotu. U petak 29.05. na proslavi 60 godišnjice Male mature. Natrpao sam se pilećih proteina uz jedno Nikšićko. Subota u 10 sarti start u Jalžabetu prema bregima Imbriovca. Staza, dio asfalt, ostalo malo šodrana i dio poljskog neravnog terena. Sunce je jako pržilo pa sam se požurio do cilja. Od 84 zauzeo 69 mjesto. Po običaju sam sam u kategoriji M70. Kao ekipa bili smo prvi od 20-tak DVD/ JVP. Dobro organizirana trka.
U cilju nas dočekalo piće, banane, kolači, keksi i jagode. Ubio sam se sa jagodama. I vrhunski još topli varaždinski klipići, tri varijante sa tri razna dodataka. Najbolji sa crnim uljem. Za jelo veliki hambi sa bečkom šniclom plus piva. Sve za 25 €. Majica za dodatak. Triatlon Gorizia + ViroviticaPozivom organizatora na festival multisporta 24.05, mene koji sam u kategoriji M 65 pobijedio talijansku postavu. Foto priložen. Drugi Argentinac Monno, treći dr. Carella četvrti Pagavino, oba ITA, peti, ne sjećam se više ko je bio. Sad je trebalo provjeriti moju učinkovitost u M 75. Organizator je možda pogriješio objavom da dolaze iz TK Varaždin. Ovaj puta nitko se nije pojavio u kategoriji M 75 pa sam bio sam protiv sebe kao i Tumpić u kategoriji M80. Priključio se i Zvonimir kojem sam pomaknuo kategoriju sa M75+ na M 80. Zamolio sam organizatora da učini tu uslugu na koju sam mu se zahvalio da bude Zvonimir u prirodnoj kategoriji. Festival je počeo u petak sa aquatlonima, subota je bila u trčanju i hodanju a nedjelja posvećena triatlonu od 9 h pa do 18 h. U natjecanje su bile uključene sve dobne skupine u raznim distancama od 7 godina do 80. Domaćini su imali svoju trku u kojoj je bila i za Alpe Adria triatlon kup. Plivanje u vanjskom bazenu, temperature vode 20 stupnjeva, u hladu 32 a na suncu 44. Bic trka je bila na suncu bez hlada a standardna trkačka staza je preusmjerena u park šumu. Svejedno je Hitna pomoć imala posla. Jedan senior na glavnoj trci odustao na trčanju od 121 triatlonca u sprint triatlonu. Meni je bilo teško na trci toliko da sam morao uzeti terapiju da barem malecko smanjim bol u vratu. Inače ne bi završio trku. Posebno je bilo dramatično na bicu zbog položaja glave. Rezultat moj 1:52.:25 Tumpić 2:13:33. Još jedan član TK Varaždin je imao nastup. Na trailu "Litice Virovitice", Zlatko je bio drugi u M65. Slike nema jer nije došao na proglašenje. https://photos.app.goo.gl/FkULwe4sxUpS9NUA9 Zadnja izmjena ( Petak, 29 Svibanj 2026 15:05 ) Frka u Frkanovcu 2026
Sportska predigra u četvrtak 14.05 na 7 kolu Drava. Petak obilazio doktore. Koljeno je status quo. Križa isto putuju u prošlost. Sad je vratna kralježnica. Nit za ležati nit za hodati. Glavu držim podanički. Sagnuta za mač. Obišao tri doktora a ništa riješio. Obiteljski za uputnicu. Uspio napraviti RTG ali to ništa ne znači. Ponovno obiteljski. Uputnica za fizijatra. Termin 12 mjesec. Otpala mi glava do tada. Uletim sa drugim fizijatrom, imam uputnicu za Magnet, trebalo ići kod obiteljskog ali je fizijatar napravio uputnicu. 10 mjesec. Privatnici, bez njih ništa. I nalaz Magneta neće riješiti problem jer Amen daje neurolog. Nedajbožebitistar. U ponedjeljak ponovo u akciju.
Za lijek ništa uzimati jer idući vikend ako bude volje i sreće na prvu trku AATC-a. Ako sredim vrat. Pozicija glave podanička, tako manje boli. A na bicu ? Subota 23 sata, UFC. U middle time Hrgovic izmlatio Engleza. U preliminarnim borbama UFC Ivan Erslan prošao. Zamalo. Sam je rekao da je već sve zeznuo u karijeri. Bilo je frkovito. U meni je frka, pa odem u Frkanovec na trku. Prekrasno sunčano vrijeme uz hladan vjetar. Staza za trk zahtjevna, travnata, grbava, uzdrdrn pa nizdrdm, 86 puta. Prošao sam najzelenijem mjestom Međimurja za zlato. Od 75 došao 55. Opet up vikend
Nedjelja. Ovaj puta idem sa plavom pticom do pajdaša sa Njuškom. Prvo smo natočili na izvoru Žgano vino a onda ga i popili. Rastegnuo sam nožne mišiće od jučer. Sat vremena smo po bregu plazili i onda put pod gume prema pajdašu. Njuška je imao svoj dan, družio se sa svojim starim prijateljom /Rudi/.
I ovaj puta sam donio šampanj na zakašnjelo Štefanje. Čestitka je bila putem mobitela a sad u živo. Prvo je bila ponuđena tropica, za njom voćna rakija. Onda je pajdaš rekao idemo u pelnicu na noju /direktor, tudum/ i natočio iz prvog lagva gdje je lit. U drugom ima drugo prešanje a u trećem drugo prešanje sa plemenitim sortama. Poslije noje koštali smo nojinu rakiju. Izašli smo van pod pergolu i dok se palila vatra za peku mi smo prešli na gemište od noje. Kad sam rekao da idem doma morao sam popiti putni gemišt a za za putni strošek dobio 4 staklenke voćne rakije i jednu sa nojom. Lijepo smo se nalizali. Usput i poslikali. Kući pjevajući ali bez medalje. Što se tiče noje ona spada u lijek. Štef jednom ponudio turista Nijemca, nojom od 2 deci a bio je šećeraš. Pao mu šećer sa 25 na 15.mmol/L. Sljedećih 2 deci sruši se šećer na 7. Taj lijek je koristio za liječenje i Slavek Stolnik. "Medicinar" je liječio ljude sa nojom, crvenim lukom i češnjakom. Jedan od mojih šofera iz GK ispričao mi kako je Slavek radio. Dovezao je mamu na liječenje a ono puno dvorište vozila. Izađe Slavek iz kuće i kaže da danas ništa od tretmana. Kakvo razočaranje prisutnih. Pitaju zašto ne može "ordinirati". Slavek će: moram okopati kuruzu. U pratnji bolesnih bilo je i znalaca sa motikom i ubrzo se našla ekipa za agro radove a doktor je mogao obaviti praksu. Rad ne oslobađa nego i liječi. Dođem doma a ono dramatični govori, priopćenja, saopćenja i opomene turističkim pregaocima da ne dižu cijene jer smo u banani. Dignuli im ulazne troškove a traže da spuste cijenu usluga !? Ostale privredne djelatnosti i sektori nisu bitni, to ćemo prepustiti pametnijim državama. Ima još ljepše priopćenje. Naš drug Mateša izjavio da je on samo volonter. Jupiii. Kao da je rekao fućkaš HHO. Ako je istina da mu plaćaju doprinose oko 4000 € to bi bila plaćica oko 11 000. Opet Yupiii. Dakle on je samo za međunarodne odnose i odnose sa Vladom. Preskočio je najvažnije odnose, gala marende, kartice, plaćena putovanja. Čelnik olimpijskih sportova bavi se najtežim poslom. Volonterskim fintiranjem. Zamislimo direktora koji vodi veliku firmu a svu proizvodnju, strategiju, viziju, praćenje konkurencije na svjetskom tržištu....prepusti svojom tajnici. Ili još ljepše, general krene u povijesnu bitku /pade mi na pamet Kursk/ i on svu vojnu odgovornost i strategiju prepusti nekom kaplaru. Up u volonterizam. |















